Nabitý víkend Veľkej ceny Slovenska pretekov automobilov na okruhu vyvrcholil šprintovými pretekmi na 10 kôl hlavnej divízie D4, ako aj exhibíciou monopostu Formuly 1. Šiesta Veľká cena na okruhu SLOVAKIA RING teda pozná svojich víťazov a o napínavé momenty nebola núdza.

Dramatické chvíle zažil Štefan Rosina v závere druhých šprintových pretekov divízie D4+2000: z vedúcej pozície ho odstavila porucha na palivovom systéme a následne priestor motora zahltili vysoké plamene. Pre poruchu z pretekov vypadol aj ďalší favorit Filip Sládečka. Toho však na najvyššom stupienku víťazov „zastúpil“ brat Samuel, ktorý preteky vyhral pred Mirom Konôpkom (Saleen S7) a Jakubom Kubasom (BMW).

Divákov potešila aj dlho očakávaná prvá exhibícia monopostu formuly 1 Toro Rosso STR01.

Veľká cena Slovenska pretekov automobilov na okruhu tak v spojení s FIA CEZ Trophy a ESET V4 Cup priniesla množstvo akcie a drámy. Víkend si vychutnalo dovedna 15 000 divákov.

Naša video produkčná spoločnosť ako partner SlovakiaRingu v oblasti video služieb nechýbal ani na tomto podujatí. Prinášame Vám preto video plné zážitkov z podujatia.